Białko konopne – czemu nabiera popularności wśród producentów zdrowej żywności?

Od momentu, gdy białko konopne pojawiło się na rynku, jego popularność wśród producentów zdrowej żywności wciąż rośnie. Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się dzieje, musimy najpierw zrozumieć fenomen tego wegańskiego surowca. Przyjrzyjmy mu się zatem, aby dowiedzieć się, co sprawia, że zdobywa uznanie tak wielu osób na świecie.

Fenomen białka konopnego

Dlaczego warto mieć je w swojej ofercie? Co stanowi o jego wyjątkowości? Pierwszą i najważniejszą informacją na temat białka konopnego jest fakt, iż konopie charakteryzują się nietypowym jak na roślinę profilem aminokwasów – pod tym względem niemal do złudzenia przypomina produkty mięsne oraz nabiał. Ta ciekawa właściwość sprawia, że białko konopne jest dla organizmu człowieka znacznie łatwiej przyswajalne, co automatycznie czyni je rewelacyjnym zamiennikiem dla białek odzwierzęcych.

Białko konopne zawiera około 20 aminokwasów, w tym zarówno endogennych, jak i egzogennych, czyli tak

buyantibiotics.space

ich, których ludzki organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Włączenie tego białka do codziennego jadłospisu dostarczy mięśniom solidnego budulca. Nic zatem dziwnego, że białko konopne znajdziemy w składzie wielu odżywek dla sporto wców. Stanowi również ciekawe uzupełnienie diety wegańskiej i wegetariańskiej, jako zamiennik mięsa i tradycyjnego nabiału. Posiada przy tym cenne wartości odżywcze, m.in.:

  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6,
  • żelazo, fosfor, magnez, wapń, cynk,
  • witaminę E, witaminy z grupy B,
  • błonnik pokarmowy.

Prozdrowotne właściwości białka konopnego

Surowiec ten można bez obaw włączyć do jadłospisu nawet w przypadku osób borykających się z uczuleniami – białko konopne nie jest alergenem, nie zawiera również laktozy ani glutenu. Jest bezpieczne i bardzo dobrze przyswajalne, dlatego nadaje się do spożycia nawet przez dzieci oraz osoby starsze. Ponadto wykazuje wiele cennych właściwości prozdrowotnych.

  • Wzmacnia układ immunologiczny

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) przyczyniają się do wzmocnienia odporności organizmu.

  • Działa przeciwzapalnie

Białko konopne stanowi cenne źródło antyoksydantów oraz NNKT, dzięki czemu wspomaga leczenie stanów zapalnych (m.in. stawów), a także przyczynia się do zapobiegania ich powstawaniu w przyszłości.

  • Wzmacnia włosy i skórę

Dba o odpowiedni poziom nawilżenia tkanek m.in. dzięki zawartości witaminy E.

  • Przeciwdziała osteoporozie

Białko konopne zawiera kwasy tłuszczowe, m.in. EPA i GLA, które przyczyniają się do zauważalnego zwiększenia gęstości kości oraz wzmocnienia całego szkieletu.

  • Wspomaga procesy trawienne

Duża zawartość błonnika pokarmowego pomaga regulować trawienie, przeciwdziała zaparciom oraz oczyszcza jelita.

  • Zapobiega chorobom serca i układu krążenia

Reguluje poziom cholesterolu i wzmacnia cały organizm.

Białko konopne w Twojej ofercie

Jedno z najpopularniejszych superfoods, białko konopne, to surowiec cieszący się dużą popularnością ze względu na szereg właściwości prozdrowotnyc

buyantibiotics.space

h, których część przedstawiliśmy w niniejszym artykule. Z uwagi na wiele zalet, pojawia się w ofercie licznych producentów i dystrybutorów zdrowej żywności. Jeżeli ch

buyantibiotics.space

cesz dołączyć do ich grona, warto pamiętać o tym, aby zaoferować swoim klientom wyłącznie składniki najwyższej jakości. Nie wybieraj w ciemno – postaw na zaufanego dostawcę.

Vegan Stock to miejsce, w którym możesz zamówić wegańskie składniki najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów. Nasza oferta jest stale aktualizowana i rozszerzana. Znajdziesz w niej nie tylko białko konopne, ale także wiele innych ciekawych surowców.