Kosmetyki naturalne cruelty free

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zawsze – jednak, w p

buyantibiotics.space

rzeciwieństwie do niego, „bracia mniejsi” są całkowicie bezbronni. Dbanie o otaczający nas świat i jego mieszkańców zawsze idzie w parze z troską o los zwierząt. Z tego powodu roślinne kosmetyki cruelty free każdego dnia podbijają serca kolejnych konsumentów. Nie tylko wegan! Na czym polega fenomen naturalnych specyfików i dlaczego ich popularność rośnie?

Kosmetyki naturalne cruelty free – w trosce o zwierzęta

Podobno o charakterze człowieka świadczy to, jaki jest jego stosunek do zw ierząt. Chodzi przy tym nie tylko o naszych domowych pupili, którym bardzo łatwo jest okazać serdeczność i troskę. Zwierzęta krzywdzić możemy zupełnie nieświadomie. Jak? Kupując nową maskarę, pomadkę do ust, czy też balsam do ciała, które producent przetestował na żywych organizmach, niejako przyczyniamy się do takiej praktyki. Na szczęście świadomość konsumencka z roku na rok zauważalnie wzrasta – badania rynku dowodzą, że w ciągu ostatnich lat znacząco zwiększyła się liczba osób deklarujących świadome wybieranie produktów oznaczonych charakterystycznym znaczkiem cruelty free. Kosmetyki oznaczone w taki sposób nie były testowane na zwierzętach.

Sami producenci coraz częściej wycofują się z takich praktyk – w roku 2013 na naszym kontynencie wprowadzono nawet oficjalny zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach. Wciąż jednak istnieją fabryki, w których panują znacznie mniej etyczne zasady, np. w Chinach. Dlatego ważne jest zachowanie czujności i podejmowanie świadomych decyzji. 

Kosmetyki naturalne cruelty free a kosmetyki wegańskie

Po czym poznać, że mamy do czynienia z właściwymi produktami? Czy Kosmetyki cruelty free i wegańskie to to samo? Jak już wspomnieliśmy, jeżeli dany preparat został oznaczony jako cruelty free, oznacza to, że zarówno gotowy kosmetyk – jak też jego poszczególne składniki – nie był testowany na zwierzętach. Producenci zobowiązują się do wnikliwego sprawdzania, czy wykorzystywane surowce wpisują się w ich politykę. W tym celu egzekwują od dostawców poszczególnych składników

buyantibiotics.space

dostarczenie stosownych oświadczeń. Ponadto pilnuje się, aby wśród półproduktów nie znalazła się substancja wytworzona z martwego zwierzęcia – dopuszcza się za to np. stosowanie mleka, czy lanoliny.

Inną kategorią są kosmetyki wegańskie – w tym przypadku do wytworzenia danego produktu nie wykorzystuje się wydzielin zwierzęcych. Substancjami niedopuszczalnymi są np.:

 • mleko i produkty mleczne,
 • miód,
 • wosk pszczeli,
 • lanolina,
 • keratyna,
 • kolagen,
 • kwas hialuronowy.

Ważna rola oleju kokosowego

Olej uzyskiwany z orzechów kokosowych to naturalne źródło kwasu stearynowego – substancji wykorzystywanej w produkcji kosmetyków jako baza do kremów, balsamów i maści. Warto nadmienić, iż poprzednio składnik ten pozyskiwany był z żołądków świń – dziś coraz częściej stosuje się roślinny kwas stearynowy. Z tego powodu olej kokosowy jest cennym składnikiem kosmetyków cruelty free

Olej kokosowy – właściwości 

Do produkcji jakich kosmetyków możemy wykorzystać ten surowiec? Olej nadaje się doskonale do wytwarzania preparatów przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z powodzeniem spełni swoją rolę w kosmetykach do twarzy i ciała oraz włosów. Jakie właściwości wykazuje Buy Levitra online

g>naturalny olej kokosowy?

 • Doskonale nawilża skórę i wspomaga jej ujędrnienie.
 • Sprawdza się również na skórze głowy – łagodzi podrażnienia oraz eliminuje łupież.
 • Odżywia włosy od nasady aż po końce (w szczególności dobrze służy włosom niskoporowatym). Stanowi świetną bazę serum do zniszczonych końcówek.
 • Łagodzi podrażnienia i koi nawet bardzo delikatną skórę alergika, czy osoby chorującej na atopowe zapalenie skóry.
 • Działa antybakteryjnie, z tego powodu spisuje się na medal w kosmetykach dla cery trądzikowej, czy w maściach.
 • Nadaje się do zmywania makijażu – świetnie rozpuszcza również kosmetyki wodoodporne. 

Gdzie kupić sprawdzony olej kokosowy?

Wytwarzanie kosmetyków cruelty free, czy wegańskich, wiąże się z wieloma restrykcjami. Ważną kwestią jest staranne dobieranie poszczególnych surowców, które będą stanowiły składniki naszych kosmetyków. Z tego powodu ogromnie istotne jest to, aby zamawiać preparaty wyłącznie u sprawdzonych dostawców. W Vegan Stock zapewniamy naszym Klientom dostęp do surowców najwyższej jakości, prosto od renomowanych producentów.